Matematički izazov "Klokan matematičar 2017" | Vijesti | 9. maj
> Pocetna > Vijesti > Vijesti > Matematički izazov "Klokan matematičar 2017"
Matematički izazov "Klokan matematičar 2017"
Datum 08/04/2017 08:50  Član admin  Posjete 302  Jezik Global
Sedamnaest učenika naše škole su u četvrtak, 6.4.2017. godine u 12,30h učestvovali u matematičkom izazovu “Klokan matematičar 2017”. Izazov je u isto vrijeme organizovan u osnovnim i srednjim školama širom Bosne i Hercegovine. Svi učenici su istovremeno radili zadatke iz svoje kategorije.
Klokan Matematičar bez granica (Kangourou sans Frontieres) je međunarodna nezavisna inicijativa čiji zadatak je da organizuje jednom godišnje izazov sa osnovnim ciljem da promoviše matematiku među mladim ljudima u cijelom svijetu. Izazov je i zabavan i poučan i smatra se vrhunskom obrazovnom aktivnošću. Izazov Klokan matematičar se organizuje širom svijeta uz učešće oko 2,5 miliona učenika. Organizuje se svake godine, u svakoj zemlji određenog dana, u drugoj polovini trećeg i početkom četvrtog mjeseca u godini. Ovo je prvi put da se Klokan matematičar organizovao u Bosni i Hercegovini.
Koordinator takmičenja za našu školu je nastavnica Fejzić Hajra.

Fotografije možete pogledati na fb stranici škole.